اپل ارزان‌ترین گوشی هوشمند خود را هر دو سال یک بار آپدیت می‌کند و از آنجایی که آیفون SE در سال 2022 عرضه شد، نسخه بعدی برای سال 2024 در نظر گرفته شد. امروز گزارشی از تحلیلگر معتبر اپل مینگ-چی کو باعث می‌شود فکر کنیم آزمایش SE به پایان رسیده است. .

طبق گفته کو، اپل به شرکای تامین کننده زنجیره ای خود دستور داده است که برنامه های تولید و ارسال آیفون SE 2024 لغو شده است و نه تنها به تعویق افتاده است. به اندازه کافی عجیب، این تصمیم انعکاس هایی دارد که به تراشه بیس باند داخلی که اغلب شایعه شده می رسد.

تراشه باند پایه قرار بود ابتدا توسط آیفون SE بعدی استفاده شود. اپل می‌خواست از آن دستگاه به‌عنوان نوعی خوکچه هندی استفاده کند که منظور این است اگر مشکلی پیش بیاید، حداقل روی ارزان‌ترین گوشی هوشمندی که می‌فروشد باشد نه روی یکی از مدل‌های پرسودتر. اگر همه چیز خوب پیش می رفت، این تراشه ممکن بود در اواخر سال 2024 به سری آیفون 16 راه پیدا کند.

با این حال، اکنون با لغو آیفون SE 2024، نگرانی‌ها در مورد اینکه آیا عملکرد تراشه باند پایه خود اپل با آنچه که ارائه‌های کوالکام می‌تواند ارائه می‌کند یا خیر، وجود دارد. و به دلیل این نگرانی ها، شانس کوالکام برای تامین تراشه های باند پایه برای نسل آیفون 16 به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این برخلاف "وفق بازار" تا الان است، یعنی اینکه کوالکام در سال 2024 سفارشات آیفون را از دست خواهد داد.

با این پیشرفت، کوالکام همچنان حداقل تا سال 2025 اپل را تامین خواهد کرد. بنابراین، انتظار می‌رود که امسال و سال آینده همچنان بر بازار تراشه‌های باند بیس باند موبایل پیشرفته جهانی تسلط داشته باشد که منجر به حاشیه سود بسیار بالاتری نسبت به رقبای (تعداد محدود) خود می‌شود.