همه در صنعت گوشی‌های هوشمند می‌دانند که اپل بر روی تامین‌کنندگان خود و مشخصات فنی‌تر محصولات خود نظارت جدی دارد، بنابراین بازدید تیم کوک از تأسیسات سونی برای سنسورهای CMOS یک معامله بزرگ است.

مدتی است که تحلیلگران و طرفداران به این موضوع مشکوک بودند و تیم کوک سرانجام اعتراف کرد که اپل بیش از یک دهه است که با سونی کار می کند. مدیر عامل اپل عکسی از Kenichiro Yoshida مدیر عامل سونی منتشر کرد که او را در اطراف یکی از تأسیسات سونی نشان می دهد.


این شرکت مستقر در کوپرتینویی در مورد تامین کنندگان باتری، تراشه و نمایشگر خود نیز چندان پر سر و صدا نیست، اما تحلیلگران زنجیره تامین نشان داده اند که Corning در حال ساخت صفحات شیشه ای جلو و عقب اپل است در حالی که سامسونگ و ال جی اکثر پنل های OLED را تامین می کنند.

 البته تراشه ها از محصولات TSMC به دست می آیند.

با این حال، قرارداد سونی و اپل برای سخت افزار دوربین هنوز تا حد زیادی تایید نشده بود و از نظر ظاهری، به این زودی ها پایان نخواهد یافت.

 بر اساس برخی گزارش‌ها، سونی در حال کار بر روی یک سنسور جدید با استفاده از فناوری‌های نیمه‌رسانا است که نور بیشتری را وارد می‌کند و احتمال نوردهی بیش از حد یا کم‌تابش را کاهش می‌دهد. 

البته، این سنسور در آیفون های نسل آینده به کار می رود.